İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın ev sahipliğinde 23-26 Mayıs tarihleri arasında Fuar İzmir'de düzenlenen 11. OLIVTECH - Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve 2. İzmir Kahve Fuarı - Kahve, Kahve Ekipmanları ve Sarf Malzemeleri Fuarı kapılarını açtı.

Aliağa'da otluk alanda yangın Aliağa'da otluk alanda yangın

'Türkiye'nin İzmir'den Büyük Beklentileri Var'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Merhum İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın “İzmir fuarlar ve kongreler kenti olacaktır” sözlerini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir'in Türkiye'nin fuarcılıkta öncü kenti olduğunu söyledi. Tugay, “Bu fuar da bizim için çok kıymetli ve Türkiye'nin gerçekten İzmir'den büyük beklentileri var. Bu beklentileri karşılama yolunda İzmir Ticaret Odamız, Ege Bölgesi Sanayi Odamız, İzmir Ticaret Borsamız, Ege İhracatçı Birliklerimiz, Bakanlığımız başta olmak üzere verilen destekler ve İZFAŞ'ın çabalarıyla bu yolu yürümekten gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

'Bu Yolda Kararlı Şekilde Çalışacağımızı Lütfen Bilin'

Sektörün zeytin ve zeytinyağı için çabalarını mutlulukla takip ettiğini kaydeden Başkan Tugay, “Belediye olarak üreticilerimize destek olmak, bu tür organizasyonlarda üzerimize düşeni yapmak için her geçen daha fazla çaba ve gayret içinde olma konusunda kararlıyız. Akdeniz'de zeytin ağaçları arasında yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Her geçen gün daha fazla zeytin ağacına sahip oluyoruz, ülkemizde daha fazla zeytin üretiliyor. Ancak nitelikli üretim, üretimin kapasitesini artırmak, ürettiğimizi markalaştırmak ve bu markaları dünyaya sunma konusunda hepimizin elinden geleni yapması gerekiyor. Bu görev aynı zamanda yerel yönetimlerindir. Biz de hem Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımız, hem İZTARIM şirketimiz, hem de yakın zamanda kurduğumuz Kırsal Bölge Planlama Daire Başkanlığımızın çabalarıyla, burada ise İZFAŞ'ımızın katkılarıyla tarımımıza gereken desteği vereceğiz. Her fuar bir öncekinden daha fazla kapsayıcı ve kucaklayıcı olmalı. Yurt dışında örnek almamız gereken fuarları daha detaylı incelemeli ve buralardan neler taşıyabiliriz bunlara bakmalıyız. Bu yolda kararlı şekilde çalışacağımızı lütfen bilin” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan