İzmir Konak'ta bulunan 200 metre çapındaki Yeşildere Köprülü Kavşağı, 2015 yılında tamamlanmış ve kentin en işlek noktalarından biri haline geldi. Her gün binlerce aracın geçiş yaptığı bu kavşak, özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk yaşanıyor. Sürücüler arasında zaman zaman tartışmaların yaşandığı kavşakta, kaza tehlikesi de bulunuyor. Bu durum kavşağın sürücüler için zorlu bir yol haline gelmesine neden oluyor. Açıldığı tarihten bu yana yaşanan onlarca kaza, kavşağın zorluğunu ortaya koydu.

'Çok Tehlikeli Bir Kavşak'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sabah saatlerinde işe gitmekte olan trafikteki sürücülerden Vedat Yunus, “Burada çok tehlikeli bir kavşak yapmışlar. Işıklandırma yok, sağdan soldan girenler var ve çok tehlikeli bir yol. Kabiliyetimize göre geçmeye çalışıyoruz. Motorlular, arabalar kaza yapıyor. Tünele girerken kazalar oluyor. Devamlı sıkıntı yaşıyoruz. Buraya ışıklandırma yapılırsa iyi olacağını düşüyorum” dedi.

Sürücüler Işıklandırma İstiyor

İşe gitmekte olan ve zaman zaman kaza atlattığını dile getiren Ege Yıldırım Can, “Önümüze atlıyorlar, kaza yapma riskimizi arttırıyorlar. Genellikle kazalar da oluyor. En sol şeritten en sağ şeride atlayıp tünele giriyorlar. En sağ şeritten en sol şeride atlayan bir sürücüden dolayı bende direksiyonu önüne kırarak kaza atlattım” ifadelerini kullandı. 

Aydın'dan İzmir'e geldiklerini belirten sürücü Murat Balcı ise “İnsanlar için tabelaların karmakarışık bir durumda olduğunu görüyoruz. Bir altgeçit veya ışıklandırma yapılabilir” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi


 

Editör: Erdoğan Kan