Öğleden sonra saat 13.00 sıralarında İzmir'in Menderes ilçesinde Karacadağ mevkiinde ormanlık alanda yangın başladı. Yangına 5 uçak, 13 helikopter, 25 arazöz, 6 su ikmal aracı ve 4 dozer müdahale ediyor. Yangın hala kontrol altına alınamadı. Menderes'teki yangının ardından Çeşme'nin Germiyan Mahallesi'nde ve Pamucak mevkiinde de yangın çıktı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Menderes ilçesinde çıkan, 5 uçak ve 13 helikopter olmak üzere toplam 18 hava aracının yer aldığı yangına havadan ve karadan müdahale sürerken, bir yangın haberi de Çeşme’den geldi. Çeşme Germiyan Mahallesi’ndeki kırsal alanda çıkan yangına; 2 uçak ve 1 helikopter olmak üzere havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Otoban trafiğe kapandı

Öte yandan, Urla ilçesine bağlı Kuşçular Mahallesi’ndeki yol kenarında da yangın çıktı. Otluk alandaki yangın nedeniyle, İzmir-Çeşme otobanı trafiğe kapatıldı. Bu yangına da ekiplerin müdahalesinin sürdüğü öğrenilirken, uzun araç kuyrukları oluştu.

İzmir'de Kimse Aç Kalmayacak: Büyükşehir'den Yaşlılara ve Engellilere Sıcak Yemek İzmir'de Kimse Aç Kalmayacak: Büyükşehir'den Yaşlılara ve Engellilere Sıcak Yemek

Selçuk ilçesi Pamucak mevkiinde de yangın çıktı. Yangına 4 helikopter ve 5 uçak ile havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Öte yandan Selçuk-Kuşadası yolunun araç trafiğine kapatıldığı bildirildi. Selçuk Pamucak yangınına ise 12 hava aracı ile olmak üzere havadan ve karadan müdahale devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan