İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi güvenli ulaşımı sağlamak için önemli bir çalışmaya imza atıyor. Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı atölyelerde üretilen trafik levhaları, İzmir'in 30 ilçesi ve köy yollarına monte ediliyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaya ve yolcu güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mürselpaşa Trafik Hizmetleri Yerleşkesi’nde bulunan atölyede, trafik levhası üretimi yapılıyor. İzmir il sınırları içinde, Karayolları sorumluluk alanlarındaki yollar hariç 30 ilçe ve köy yollarına yeni levha takılıyor ya da eskiyenler değiştiriliyor. Yurttaşlar, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler de değerlendirilerek üretim yapılıyor. Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri ayda bin 250, yılda ise 15 bin levha montajı yapıyor.

Güven: Ön inceleme yapıldıktan sonra montaj kısmı başlamış oluyor

İzmir Konak'taki Elektrik Kaçağı Olayında 29 Gözaltı! İzmir Konak'taki Elektrik Kaçağı Olayında 29 Gözaltı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden atölye şefi Yasin Güven, “Mürselpaşa’da bulunan atölyemizde hazır aldığımız levhaların yanı sıra trafik işaret levhalarının büyük bir kısmının üretimini gerçekleştiriyoruz. Yapılan ön incelemenin ardından levhaların montajını yapıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi