İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, koordineli bir şekilde hareket ederek 'Mahzen 13' operasyonunu gerçekleştirdi. Bu operasyon, M.H ve T.A.’nın liderliğini yaptığı iki ayrı suç örgütüne yönelik düzenlendi. Operasyon, İzmir'de örgütlerin faaliyetlerine son verilmesi ve suç unsurlarının ortadan kaldırılması için önemli bir adım oldu. 

İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı

15 Şüpheli Tutuklandı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Liderliğini M.H. isimli şüphelinin yaptığı suç örgütüne yönelik operasyonda; adli makamlara sevk edilen 5 şüpheli ev hapsine çarptırılırken, 4 şüpheli de adli kontrol şartıyla salıverildi. 9 şüpheli ise tutuklandı. Liderliğini T.A. isimli şahsın yaptığı suç örgütünden adli makamlara sevk edilen; 1 şüpheli ev hapsine çarptırılırken, 1 şüpheli de adli kontrol şartı ile salıverildi. 6 şüpheli ise tutuklandı. Düzenlenen her iki operasyon kapsamında aralarında örgüt liderleri M.H. ve T.A.'nın da bulunduğu toplam 15 şüpheli tutuklandı.

Suç örgütlerine yönelik 40 adres ile 7 araçta yapılan aramalarda da 2 adet otomatik tabanca, 10 adet tüfek, 16 adet tabanca, 75 adet fişek, 43 adet kartuş, 5 adet senet, bir miktar uyuşturucu olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan