İzmir'de Denizbank Bornova Şube Müdürü H.Ö., yüksek kar vaadiyle 300 milyon lira topladığı iddiasıyla gözaltına alındı. H.Ö., gözaltına alındıktan sonra ilaç içerek intihara teşebbüs etti. İzmir Şehir Hastanesi'ne kaldırılan H.Ö., psikiyatri servisine sevk edildi ve şu anda yemek yemeyi reddediyor. Doktorlar, H.Ö.'nün ifade veremeyecek durumda olduğunu belirtiyor.

Yemek yemeyi reddediyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yapılan incelemelerde H.Ö.'nün, 300 milyon liraya yakın para topladığı, toplanan paranın Karşıyaka'da bir döviz bürosunun sahibi olan S.Ç.'nin hesabında toplandığı, mağdurlardan sadece birinin 100 milyon liraya yakın para verdiği öne sürüldü. Döviz bürosu sahibi S.Ç. gözaltına alınırken, banka müdürü H.Ö. ise geçtiğimiz gün akşam saatlerinde ilaç içerek intihara teşebbüs etti ve İzmir Şehir Hastanesine kaldırıldı. Psikiyatri servisine sevk edilen H.Ö.'nün yemek yemeyi reddettiği öğrenildi.
Öte yandan H.Ö.'nün doktorları, şahsın ifade veremeyecek durumda olduğunu polis ekiplerine bildirirken, yapılacak değerlendirmelerin sonucunda karar verilecek.

Banka ve döviz bürosunda arama: 2 şube çalışanı da gözaltında

Altınordu, Halil Can Cemali'yi Kadrosuna Kattı Altınordu, Halil Can Cemali'yi Kadrosuna Kattı

Öte yandan, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesindeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, banka şubesine gelmiş ve yapılan aramalar sonucu dijital materyallere el konulmuştu. Yine Karşıyaka'daki döviz bürosu, döviz bürosu üzerindeki iş yeri, döviz bürosu sahibi S.Ç. ve Şube Müdürü H.Ö.’nün ikametlerinde de eş zamanlı olarak aramaların yapıldığı öğrenildi.

Bankanın şube çalışanlarından E.Y. ve A.A. isimli şüphelilerin de ifadelerinin alınması için gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi