İzmir'de kendilerini yetkili beyaz eşya servisi olarak gösteren ve vatandaşların eşyalarını tamir etme bahanesiyle alarak sırra kadem basan 4 şüpheli yakalandı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 2023 ve 2024 yılı içerisinde 11 vatandaşı internet üzerinden verdikleri beyaz eşya yetkili servisi ilanları vasıtasıyla kendilerini yetkili servis olarak tanıtarak dolandıran şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Vatandaşları toplam 55 bin 750 TL dolandıran, beyaz eşyalarını tamir etme bahanesiyle alıp geri getirmeyen 4 şüpheli eş zamanlı operasyon ile yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.S.İ., Ö.C.E., M.A.İ. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. B.Y. isimli şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda 15 Yıl Aradan Sonra Bir İlk: Kakadu Papağanı Yavrusu Dünyaya Geldi İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda 15 Yıl Aradan Sonra Bir İlk: Kakadu Papağanı Yavrusu Dünyaya Geldi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Haber Merkezi