102 puanla Süper Lig 2023-2024 sezonunu zirvede tamamlayan Galatasaray'ın şampiyonluk sevinci İzmir'e de sıçradı. Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda binlerce sarı-kırmızılı taraftar, coşkulu kutlamalarla şampiyonluk sevincini yaşadı.

Sokaklar Galatasaray Renklerine Büründü

Maçın bitiş düdüğünün ardından Galatasaray taraftarları, kentin birçok noktasında konvoy oluşturarak araçlarıyla kutlama yaptılar. Formalar ve bayraklarla donatılmış arabalardan yükselen marşlar ve coşkulu tezahüratlar, şampiyonluk sevincini adeta sokaklara taşıdı. Gencinden yaşlısına binlerce taraftar, şampiyonluğun mutluluğunu doyasıya yaşadı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Alsancak Gündoğdu Meydanı'na akın etti. Arabalarla konvoy yapan sarı-kırmızılı taraftarlar sokaklarda formalarla ve bayraklarla kutlama yaptılar. Gencinden yaşlısına, binlerce taraftar kentteki sağanak yağışa aldırmadan şampiyonluğu doyasıya kutladı.

İzmir'in simgesi; Fil Ege 3 yaşında! İzmir'in simgesi; Fil Ege 3 yaşında!

Fenerbahçe Formasıyla Eşini Getirdi

Kentteki kutlamalarda renkli bir görüntü de dikkat çekti. Fenerbahçe formasıyla kutlamalara gelen vatandaş Semih Ortaç, Galatasaraylı eşini şampiyonluk kutlaması için konvoya getirdi. Ortaç, "Yıllardır aynı derdi çekiyorum ama eşime feda olsun. Kutlamalara her zaman çıkarım" dedi.

Semih Ortaç'ın eşi Ayşegül Ortaç ise, "Bu 4 oldu. 9 senedir evliyiz 4'üncü kez beni şampiyonluk kutlamasına getirdi. Yakında o da Galatasaraylı olur diye düşünüyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan