Karabağlar ilçesi Ulu Önder Caddesi'nde psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi, oturduğu apartmanın 6. katından inşaat malzemesi, cam kavanoz gibi eşyaları aşağıya atarak mahalle sakinlerini tehlikeye attı.

Olayda canını zor kurtaran komşular, durumdan şikayetçi oldu. Edinilen bilgilere göre, Tolga E. isimli şahıs, daha önce de benzer olaylara karışmış ve hakkında 6 kez işlem yapılmıştı.

'1 Senedir Bu Kişiyle Uğraşıyoruz'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Tolga E.’nin oturduğu apartmanın altında emlakçılık yapan Dilek Çelimli, “Biz 1 senedir bu kişiyle uğraşıyoruz. Defalarca karakola, adliyeye suç duyurusunda bulunduk. Olay onun oturduğu evin alt katını kiraya vermemizle başladı. Kiraya verince ‘ben buraların ağasıyım, aldığınız kaporayı bana getireceksiniz’ dedi. Ben de ‘hangi sıfatla sana aldığım komisyonu vereceğim?’ dedim. Biz bu adamı buradan kovaladık. ‘Haraç mı istiyorsun?’ dedik. O da bize ‘evet haraç istiyorum’ dedi. Bizi ölümle tehdit etmeye başladı. Benim psikolojim bozuldu” diye konuştu.

'Can Güvenliğim Yok, Sopayla Oturuyorum'

Can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğunu ifade eden Çelimli, “Ben defalarca savcılığa gittim, orada ağladım. ‘Lütfen durum çok ciddi’ dedim. Benim can güvenim yok. Sopayla oturuyorum. Lütfen bana bir yol göstersinler” cümlelerini aktardı.

Çelimli ayrıca, Tolga E.’nin daha önce babasını darp ettiği gerekçesiyle hapis yattığını iddia etti.

Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik

'Gerekli Ceza Verilsin'

Diğer mahalle sakini Tarık Cumalioğlu da, Tolga E.’nin arabaların üzerine kavanoz fırlattığını ve birkaç gündür eve polis ekiplerinin gelip gittiğini aktardı. Sözlerini sürdüren Cumalioğlu, “Gözaltına alınıyor, sonra tekrar serbest bırakılıyor. Alttaki komşuyu rahatsız ediyor, insanlara küfür ediyor. Sopayla alt komşusunun balkonuna vuruyor. Eline ne geçiyorsa atıyor, bağırıyor. Bu adamı gelsinler, götürsünler. Gerekli bir ceza verilsin” şeklinde konuştu.

Dünde Gözaltına Alınıp Adli Kontrol Kararı Verilmiş

Betül Akbulut ise şunları söyledi:

“Biz artık bıktık; şişeler atıyor, küfür ediyor, insanlara saldırıyor. Eline ne geçerse atıyor. Bugün şişeler attı ve iki tane araba hasar gördü. Herkes ondan artık bıktı. Perşembe gecesi 10'da polisler aldı götürdü. Dün de öğleden sonra bıraktılar ve tekrar eve geldi. Bugün sabahtan yine fırlatmaya başladı.”

Gözaltına alınan şahsın sorgusu sürerken, dün ise aynı olaydan dolayı şahsın gözaltına alındığı, adliyeye sevk edildiği ve mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Şahıs hakkında aynı olaydan tam 6 kez işlem yapıldığı; ama sonuçsuz kaldığı da belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan