İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın seçim vaatlerinden biri olan Kent Lokantaları, hızla gerçeğe dönüşüyor. İlk şubesi tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda açılan Kent Lokantaları'nın ikinci şubesi Çiğli Maltepe Mahallesi'nde hizmete alındı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın 180 günlük görev süresini kapsayan Hızlı Eylem Planı’ndaki maddelerde verdiği sözler bir bir hayata geçiyor. İlki tarihi Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’nda açılan Kent Lokantası’nın ikinci şubesi Çiğli Maltepe Mahallesi’nde hizmete alındı. Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek lokantada dört çeşit yemekten oluşan menü 50 TL’den sunulacak.

Dışarıda Yemek Daha Pahalı

Kent Lokantası’nın açılışına katılan Çiğli Maltepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkürlerini iletirken, “Dar gelirli vatandaşlarımız da faydalanacak. Dışarıda yemeğin artık maliyeti çok yüksek. Böyle olağanüstü bir iş yaptığı için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

'Emekliler İçin İyi Oldu'

Çiğli Maltepe Mahallesi’ndeki Kent Lokantası’na mahalleli de yoğun ilgi gösterdi. Kırmızı eti, beyaz eti, bakliyatı ve sebzesiyle beslenme açısından dengeli, güvenilir ve lezzetli bir menü sunan Kent Lokantası, özellikle öğrenci ve emekliler için can suyu oldu.

Lezzet Durağımız: Türkiye Baharatları Dünyayı Fethediyor! Lezzet Durağımız: Türkiye Baharatları Dünyayı Fethediyor!

Emekli vatandaş Fikret Karadağ, “Emeklisinden işçisine toplumun artık kafayı kaldırması lazım. Her şeyin çaresi onlarda. Partileri bırakalım bir kenara. Nereye gidiyoruz, onu görelim. Bu lokantanın açılmasından çok çok memnunum. Hele bizim gibi emekliler için çok iyi oldu” dedi.

'Hepimizi Mutlu Ediyor'

Ekremcan Erol ise Kent Lokantası’nın açıldığı yerde böyle bir mekanın eksikliğini hissettiklerini belirtti. Erol, Kent Lokantası’nın ilk şubesinden de memnun olduklarını söyleyerek “Buraya açıldı diye de çok sevindik. Daha çok şubesi olsun isteriz. Hem ekonomik hem de doyurucu. Bol müşterisi olsun. Hepimizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

50 Liraya Dört Çeşit Yemek

Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Oğuz Benger, “Fakültenin yakınına Kent Lokantası açılması bizim için çok iyi oldu. 50 liraya dört çeşit yemek yiyoruz. İlk defa arkadaşımla denedik, memnunuz. Ekonomi zaten herkesin problemi. Yemeği en azından uygun fiyata yemek bizi mutlu ediyor’’ dedi.

'Görünce Çok Sevindim'

Fatma Demircan, Kent Lokantası’nın açılmasından oldukça memnun olduğunu belirterek “Duymuştuk, burada olduğunu görünce de çok sevindim. Ben beş altı aydır diş hastanesine gidip geliyorum. Bazen işim bitmediğinde öğlen arası nerede ne yiyeceğimi şaşırıyordum, çok iyi olmuş. Ekonomik anlamda çok iyi” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan