İzmir'de, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran 4 kişilik bir çete yakalandı. Bu olay, polis ve savcı kılığına giren dolandırıcıların ne kadar tehlikeli olabileceğini ve her zaman tetikte olmamız gerektiğini bir kez daha gösteriyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği, Seferihisar ve Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Seferihisar ilçesinde bir vatandaşın, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler tarafından 1 milyon lira dolandırıldığı şikayeti üzerine çalışma başlattı. Konuyla ilgili yapılan saha çalışmaları ve güvenlik kameraları incelemeleri sonucu, mağdurun adresine araçla gelen 4 şüpheli tarafından olayın gerçekleştirildiği tespit edildi. Olaya karışan şüphelilerden 2'si yarım saat içerisinde Güzelbahçe ilçesinde, diğer şüpheliler ise ertesi gün kıskıvrak yakalandı.

İzmir'de Gümrük Rüşveti Operasyonunda 15 Tutuklama İzmir'de Gümrük Rüşveti Operasyonunda 15 Tutuklama

Konuyla ilgili gözaltına alınan T.Y., Y.G., A.A. ve U.C., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi