İzmir'in Çiçekli Köy'ünde bulunan Moment Tabiat Parkı'nda bu sene 8. kez düzenlenen Festival Çocuk, doğa temalı etkinlikleriyle binlerce çocuğu bir araya getirdi. Çocukların ve ebeveynlerin keyifli vakit geçirdiği festivalde; 45 adet survivor parkuru, doğa yürüyüşleri, doğa atölyeleri, şişme oyun alanları ve tabiat parkurları yer aldı.

Aliağa'da yasaklı ırk köpek kediyi nefessiz bıraktı, sahibi gözaltına alındı Aliağa'da yasaklı ırk köpek kediyi nefessiz bıraktı, sahibi gözaltına alındı

Festival kapsamında çocuklar çeşitli yarışmalara katıldı, animasyon ekiplerinin gösterilerini izledi ve konserlere katıldı. Aileler de festivalde kurulan stantlardan alışveriş yapma imkanı buldu. Gün boyu çocuklar ve ebeveynler doğayla iç içe keyifli vakit geçirdi.

'Çocukların Başrol Olduğu Her Etkinlik Bizler İçin Çok Kıymetli'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sağlık sponsorluğunu İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesinin üstlendiği festivalde çocuklar, doktor önlüğü giyip stetoskop taktı, anne ve babaları ile hekimleri muayene etti. İEÜ Medical Point Hastanesi Genel Müdürü Müslüm Yıldız, "Festival Çocuk’un sağlık sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, toplumumuzun geleceği. Onların mutlu olabileceği etkinliklerde var olmak bizler için motivasyon kaynağı. Çocukların başrolde olduğu her etkinlik bizler için çok kıymetli. Onların sağlığı ve mutluluğu bizim önceliğimiz” dedi.

İEÜ Medical Point Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümünden Prof. Dr. Emre Divarcı ve Fonksiyonel Tıp Hekimi Kerem Korkut da, standı ziyaret eden ailelerin merak ettiklerini yanıtlayarak, minik doktorlar ile tek tek ilgilendi. İEÜ Medical Point Hastanesi standında yer alan ‘Kalp Maskot’ çocukların ilgi odağı oldu.

Kuş Sesleri Çocukların Kahkahalarıyla Birleşti

Festival Çocuk Kurucusu Sibel Demir Arslan da, “Doğanın bize verdiği huzur ve iyileştirici etkiyi küçük yaşlardan itibaren herkesin deneyimlemesini istedik. Bunun için de Festival Çocuk etkinliğinin bu seneki temasını doğa olarak seçtik. Çocuklarımızın toprağı hissetmelerini, ağaçlara sarılmalarını istedik. Çocuklarımızın doğayla olan bağlarını güçlendirmeyi amaçladık. Kuş seslerinin çocuk kahkahalarıyla birleştiği, doğanın tüm renklerinin bir arada olduğu dolu dolu bir festivali geride bıraktık. Çok keyifli ve huzur vericiydi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan