CHP İzmir ekibi, 31 Mart yerel seçimlere ilişkin faaliyetlerini devam ediyor. CHP'li yöneticiler, dün Bornova'da bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarete CHP'nin eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki ve parti yöneticileri ile birlikte vatandaşlar da katıldı. 

CHP'nin Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, programa katıldığı sırada mevcut Başkan Mustafa İduğ'a sert sözlerle yüklendi. 

'Kasayı Bitirmek İstiyor'

İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı

Belediye'nin yağmur gibi adam aldığını, kasayı bitirmek istediklerini ve sabıkalı kişilerin işe alındığını iddia eden Eşki, şunları kaydetti:

"Çiçeğimi aldım, ziyarete gittim. Giderken de orada konuştuk. 'Başkanım kasada bu kadar para var diye reklam yapıyorsunuz, personel sayımız budur' diyorsunuz. 'Bize önümüzdeki 5 yılı rahat yürütmek için lütfen böyle teslim edin, kimseyi işe almayın' dedim. Yağmur yağar gibi işe adam alıyorlar. Cihan Güzel diye bir adam var, AK Parti 1. Sıra Yedek Meclis Üyesi. Ertürk başkana da hakaret etmişti. Arıyor, ‘Çamdibi'nden 5 kişiyi getir işe alalım. 8 kişiyi getir, işe alalım' diyor. Ne kadar sabıkalı arkadaş varsa arıyorlar, aklı sıra ‘Ömer bunlardan korkar' diye düşünüyorlar. Ömer Allah'tan başka kimseden korkmaz. Bornova Belediyesi'ne yağmur gibi adam alınıyor. 70 milyon TL'ye fidan alınıyor, kasadaki parayı bitirmek için."

“Masa başına 200 bin liralık çantası olan kızı koymuşlar” diyen Eşki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bornova Belediyesi'ne bir sürü temizlikçi, parkçı, Fen İşleri'nde adama ihtiyaç var. Aradım, tehdit ettim. Bunları yapmayın bedeli ağır olur dedim. İnadına yapıyorlar. Cihan Güzel, Süleyman Soylu'ya ‘reis gitme' diyen biri. AK Parti'li MHP'li biri. Ben CHP'liyim. CHP dışında da kimseye orada ne nefes aldırırım ne de başka bir şey yaptırırım.”

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan