Ramazan Bayramı tatilini farklı şehirlerde geçirmek isteyen pek çok vatandaş, İzmir Otogarı'na akın etti. Bayrama sayılı günler kala otogardan günde yaklaşık 10 bin yolcu ve 800'e yakın araç çıkışının olduğu belirtildi.

En Çok Doğu Bölgelerindeki İllere Sefer Düzenlendi

Biletlerin Ramazan Bayramı öncesi tükenmesiyle, bayram boyunca oluşacak yoğunluğun yüzde 50 azalacağı belirtildi. İlave seferlerin yapıldığı otogarda, güvenlik ve temizlik tedbirleri alındı. Öte yandan vatandaşlar en çok Doğu Bölgeleri’ndeki illere bilet aldı.

Yolcular Bilet Fiyatlardan Şikayetçi

Bayram tatili için Çanakkale’ye giden öğrenci Kerem Yalçın, “Bilet fiyatları bayram yaklaştığı için pahalılaştı. Normalde daha ucuza gidiyorduk. Önceden bilet aldığım için bir sorun yaşamadım ama arkadaşlarım bilet bulmada sorun yaşadı. Önceden biletimi alıp yerimi garantiledim” ifadelerine yer verdi.

Yolcu Salim Tırpan ise hem ailesini görmek hem de işlerini halletmek için Aydın’a gittiğini, fiyatlarda ise artışın olduğunu vurguladı. Tırpan, bileti son gün başka bir yolculunun biletini iptal etmesi sebebiyle zorlukla bulduğunu ifade etti.

Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı

Biletler Tükendi

Otobüs firması işletmecisi Kazım Kaldır, “Otobüs biletleri tükendi. 4 Nisan’dan itibaren ek seferler de açıldı. Normal yoğunluklardan biraz daha fazla yoğunluk mevcut. Yolcular sorun yaşamamak için biletlerini gidiş-dönüş olarak alıyor. Fiyatlar ise Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlediği fiyatlar kapsamında. 25-30 civarında ek seferler açıldı. Yola çıkacak vatandaşlarımız, yola erken çıkmaya özen göstersinler. Bu bayram bayağı yoğunluk yaşıyoruz” cümlelerini aktardı.

Otobüs biletleri; İzmir-İstanbul arası bin 100 TL, İzmir-Ankara arası 750 TL, İzmir-Antalya arası 700 TL, İzmir-Bursa arası ise 500 TL'den satışa sunuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan