İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 3-9 Haziran tarihleri arasında il genelinde geniş çaplı operasyonlar ve uygulamalar gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı. Bir haftalık süreçte yapılan çalışmalarda çok sayıda ruhsatsız silah, uyuşturucu madde, kaçak sigara ve çalıntı ürün ele geçirilirken, olaylarla bağlantılı 66 şüpheli de tutuklandı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 3-9 Haziran tarihleri arasında il genelinde bir çok operasyon ve uygulama gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmalarda, 23 ruhsatsız tabanca, 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 5 kuru sıkı tabanca, 2 havalı tabanca, 712 gram narkotik madde, 2 bin 775 adet uyuşturucu hap, 13 bin 500 adet kaçak sigara, 1 hacizli araç, 4 çalıntı motosiklet, 3 adet şasesi kazınmış motosiklet, 3 adet hacizli motosiklet ele geçirildi. Çalışmalarda ayrıca, uyuşturucu madde ticareti yapan 5 kişiye ve uyuşturucu madde bulundurma/kullanma suçundan 148 kişiye işlem gerçekleştirildi.

66 tutuklama

İzmir Konak'taki Elektrik Kaçağı Olayında 29 Gözaltı! İzmir Konak'taki Elektrik Kaçağı Olayında 29 Gözaltı!

Öte yandan polis ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda 333 yoklama kaçağı şahıs yakalanırken, çeşitli suçlardan gözaltına alınan, emniyetteki işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen 66 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi