Yönetmenliğini Çağlar İşgören'in üstlendiği, Sahne Tozu Tiyatrosu'nun prömiyerini yaklaşık iki ay önce yaptığı 7 Kocalı Hürmüz, seyircileri kahkahalara boğuyor ve alkış tufanları koparıyor.

Yaklaşık iki aydır sahnede olan oyun, izleyicilerden tam not alıyor. Yönetmen Çağlar İşgören, oyunun gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiriyor ve şunları söylüyor: "Türk Tiyatrosu'nun klasiklerinden biri olan 7 Kocalı Hürmüz'ü sahnelemekten ve seyircilerden bu kadar yoğun ilgi görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Seyircinin coşkusu ve kahkahalarıyla oyun unutulmaz anlara sahne oluyor. Bu ilgiyi oyuncularımızın başarısı ve uyumuna da borç biliyoruz."

Erkan Yaşta Evliliğe Dikkat Çeken Film: 'Canavarlar Gerçek Midir?' Erkan Yaşta Evliliğe Dikkat Çeken Film: 'Canavarlar Gerçek Midir?'

'OYUNA İLGİ BÜYÜK'

Oyunda Hürmüz’ü oynayan Nazlı Kayı ise “Oyunun gördüğü ilgi bizi çok mutlu ediyor. Bu başarıda yönetmenimizin payı büyük; yaptığı güncellemeler, kurduğu oyunculuk, ritmi dengesi çok başarılı. Her oyun sanki seyirciyle bütünleşiyoruz. Hem bizim enerjimiz hem de seyircinin enerjisi birbirine geçiyor bu da sonuca yansıyor. Bu bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan oyun; 10-11 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’de, 12 Mayıs Pazar günü ise saat 14.00’de son kez seyirciyle buluşacak.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan