Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı

1-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Tiyatro Festivali’nde, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve iki özel üniversitenin tiyatro toplulukları performanslarını sergileyecek. Festival, halka açık ve ücretsiz olacak şekilde İEÜ’nün Balçova kampüsünde gerçekleşecektir. Tüm oyunlar saat 20.30’da başlayacak ve sanatseverler, istedikleri oyun için davetiyelerini oluşturmak üzere https://forms.gle/KiQXWQj5UmqomX4s9 adresindeki formu doldurabilecekler.

İEÜ Tiyatro Kulübü, festivalin başlayacağı 1 Nisan’da, ‘Ayak Bacak Fabrikası’ adlı oyunla sanatseverlerin karşısında olacak. 2 Nisan tarihinde ise Pamukkale Üniversitesi Akademik Gençlik ve Etkinlik Topluluğu, ‘Dedektif Gadget’ oyununu sahneleyecek. Ege Üniversitesi Yaratıcı Drama ve Doğaçlama Tiyatro Topluluğu (EYDOT), 3 Nisan’da ‘Doğaçlama Tiyatro Gösterisi’ni sergilerken, 4 Nisan’da da özel bir üniversitenin Tiyatro Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri, ‘Kanaviçe’ oyununda performansını sunacak. Diğer özel bir üniversitenin Tiyatro Kulübü ise, 5 Nisan tarihinde ‘Karanlıkta Komedi’ adlı oyunda tiyatro tutkunlarıyla buluşacak.

5 Gün Sürecek Sanat Serüveni

İEÜ Sanat Koordinatörü Sinemis Eser Akaoğlu, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri festival için çok özel ve keyif dolu bir program hazırladıklarını söyledi. Tüm İzmirliler’i festivale davet eden Akaoğlu, “Festivalimizde, öğrencilerimizin muhteşem performanslarını izleyecek, beş gün boyunca unutulmaz bir sanat serüvenine çıkacağız. Festival için tüm hazırlıklarımızı tamamladık, perdenin açılmasını heyecanla bekliyoruz. İzmirliler, daha önceki yıllarda bu olduğu gibi bu sene de festivalimizde bizi yalnız bırakmayacaktır. Tüm sanatseverleri, tiyatronun keyfini ve mutluluğunu birlikte yaşamak için kampüsümüze bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan