İzmir itfaiyesi yılan yakalama eğitimi aldı: Güvenli müdahale için bilinç artıyor İzmir itfaiyesi yılan yakalama eğitimi aldı: Güvenli müdahale için bilinç artıyor

Son bir aydır ara ara İzmir'i etkileyen çöl tozu, bu kez kenti adeta bir sis bulutu gibi kapladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarına rağmen beklenen etki gerçekleşti ve sabahın erken saatlerinden itibaren güneşin doğuşu bile görünmez hale geldi. Havanın rengi griye dönerken, kentin iki yakası güçlükle görülebildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun bazı bölgelerinde Afrika üzerinden gelen toz taşınımının etkili olabileceği uyarısını yapmıştı. Son bir aydır ara ara etkili olan çöl tozu, yine İzmir’e kabus gibi çöktü. Kentte sabahın erken saatlerinden itibaren güneşin doğuşu bile görünmezken, havanın rengi griye döndü. Kentin iki yakasının zor görünmesine sebebiyet veren çöl tozu, öğle saatlerine doğru gözle görülür derecede arttı.

Öte yandan, çöl tozu ve hafif yağmurun etkisiyle araçlar da çamura bulandı. Binlerce aracın tozun etkisiyle kirlendiği gözlendi. Konuyla ilgili uzmanlar ise çöl tozunun sağlığa ciddi zararları olduğu konusunda vatandaşları uyarıyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan