İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, görevi devraldıktan sonra siyasi parti il başkanlıklarına yapacağı ilk ziyareti AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na gerçekleştirdi. 

Tugay, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek "İzmir ve Türkiye'nin sorunlarını beraber çözmek için çalıştığımız bir dönem olacak. İzmir daha güzel günler görecek" dedi.

'Birlikte Çalışacağımız Bir Dönem Olacak'

Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Şehir yönetiminde katılımın gerekliliğine değinen Başkan Tugay, “Zaman zaman görüştüğümüz, birbirimize fikirlerimizi aktardığımız, zaman zaman birbirimizden yardım istediğimiz ama nihayetinde İzmir’imizin ve Türkiye’mizin sorunlarını beraber çözmek için çalıştığımız bir dönem olacak. Birbirini incitmeyen, birbirinin birikiminden yararlanan insanlar olacağız diye inanıyorum. Bugün bu ziyaret inşallah bunun başlangıcı olacak. Bundan sonraki günlerde de biz üzerimize düşeni yapacağız. Zannediyorum İzmir daha güzel günler görecek. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

'Başkan Tugay, Herkesin Başkanıdır'

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da “İzmir’de iletişimi üst seviyede tutarak İzmirliler için birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Türkiye’ye hem siyasi nezaketi hem iletişimi İzmir’den yaymaya çalıştık. Büyükşehir belediye başkanı parti ayrımı gözetmeden tüm partililerin büyükşehir belediye başkanıdır. Kime oy verirse versin herkese eşit hizmet verecektir” ifadelerini kullandı.

'Şehrimize Fayda Getireceğine İnanıyorum'

Görüşmenin samimi olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ise şunları kaydetti:
“Görüşmenin temel esas ve usulü şehrimizin kalkınması ve sorunlarına nasıl çözümler getirileceği konusunda iş birliklerinin geliştirilmesiydi. Biz AK Parti olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirttik. Gerek bakanlıklarımızla gerek Hamza Dağ ile beraber her türlü çalışmaya gövdemizi koyacağımızı söyledim.”

Başkan Tugay, daha sonra sırasıyla İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve DEM Parti İl Başkanlıklarını ziyaret etti.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan