İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ A.Ş'nin deniz turizmini canlandırmak amacıyla başlattığı İzmir-Midilli seferlerinin Ramazan Bayramı'na özel programla başladı. Düzenli seferlerin 3 Mayıs'ta başlayacağı ve öncesinde "Bayramda Rotamız Midilli" sloganıyla iki sefer düzenlendi. Bayram seferinin ilki Alsancak Limanı'ndan yüksek hızlı yolcu gemisi İhsan Alyanak ile gerçekleştirildiği ve tatilini Midilli’de geçirmek isteyen yurttaşların kapıda vize uygulamasının da başlamasıyla büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. İhsan Alyanak gemisinin ilk yolcularının Perşembe günü döneceği ve bir diğer seferin ise 12 Nisan Cuma günü yapılacağı ve dönüş tarihinin 14 Nisan olarak belirtildi.

Bu Yıl 41 Sefer Yapılacak

Aliağa'da yasaklı ırk köpek kediyi nefessiz bıraktı, sahibi gözaltına alındı Aliağa'da yasaklı ırk köpek kediyi nefessiz bıraktı, sahibi gözaltına alındı

İzmir-Midilli 2024 yaz dönemi seferleri ise 3 Mayıs 2024’te başlayacak, 27 Eylül 2024’te bitecek. 20 yılı aşkın bir sürede İzmir Limanı’ndan hareket ederek uluslararası sularda ilk bayrak dalgalandıran yolcu gemisi olma özelliğini taşıyan İhsan Alyanak Gemisi’ne bu yıl İZDENİZ’in ikinci yüksek hızlı gemisi Prof. Dr. Aziz Sancar Gemisi eşlik edecek. Bu yıl sefer sayısı yüzde 143 artırılarak sezon boyunca 41 sefer yapılması planlandı. Artan talep doğrultusunda konulacak ek seferlerle bu sayı artabilecek. Seferler, her Çarşamba ve Cuma saat 08.30’da İzmir Alsancak Limanı’ndan gidiş, her Cuma ve Pazar ise saat 17.00’de Midilli Limanı’ndan dönüş şeklinde olacak. Midilli Limanı’ndan İzmir Alsancak Limanı’na uzaklık 64 deniz mili. Hava ve deniz şartlarına bağlı olarak yolculuk 2 saat 30 dakika sürecek.

Ramazan Bayramına Özel Gençlere Yüzde 50 İndirimli

Ramazan Bayramı'na özel seferde hafta sonu için geçerli fiyat tarifesi uygulandı. 

2024 yılı bilet fiyatları, cuma hareketli seferlerde (cuma gidiş-pazar dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş -dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 22,5 Euro, gidiş- dönüş 34 Euro, tam bilet tek yön 45 Euro, gidiş- dönüş 68 Euro olacak şekilde belirlendi. Çarşamba hareketli seferlerde bilet ücretleri ise (çarşamba gidiş-cuma dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş -dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 20 Euro, gidiş-dönüş 30 Euro, tam bilet tek yön 40 Euro, gidiş-dönüş 60 Euro olacak şekilde belirlendi.

Bilet Satışları Devam Ediyor

İzmir-Midilli seferlerinin bilet satışları sürüyor. Sefer biletleri online olarak bilet.izdeniz.com.tr web sitesi üzerinden ya da İzmir Limanı’nda yer alan İZDENİZ bilet satış ofisinden ve web sitesinde yer alan yetkili acentelerden alınabiliyor. İzmir-Midilli seferlerine isteyen yolcular, bilet rezervasyonu sırasında bildirmek şartı ile bisikletleri ile katılabilecek. İhsan Alyanak ve Prof. Dr. Aziz Sancar yolcu gemileri, 10’ar adede kadar bisikletli yolcu kabul edebilecek.

Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Kapıda vize uygulaması ile seyahat edecek yolcuların, başvuru öncesi İZDENİZ Satış Ofisi’ni “0552 035 88 60” numaralı telefondan arayarak randevu alması gerekiyor. Kapı vizesi başvurusu yapacak yolculara ait istenilen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde Midilli Adası’na geçiş tarihinden en geç 5 gün önce İZDENİZ Satış Ofisi’ne iletilmesi isteniyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan