Selçuk'ta İYİ Parti'de yaşanan istifa depremi oldukça dikkat çekti. Eski İl Başkan Yardımcısı Levent Görür ve İYİ Parti İlçe Başkanı Deniz Kayapınar'ın da aralarında bulunduğu 100'den fazla partili topluca istifa etti. Levent Görür, istifa sonrası yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı görevini 5 yıldır başarıyla yürüten ve son zamanlarda büyükşehir adaylığı için adı geçen CHP adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'i destekleme kararı aldığını belirtti.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  2019 yılından beri İYİ Parti’nin içerisinde olduğunu, çeşitli kademelerde görev aldığını, yaklaşık 2 yıldır da İYİ Parti İlçe Başkanı olarak görev yaptığını belirten Deniz Kayapınar ise, “Biz İYİ Parti’nin güçlenmesi, gelişmesi, büyümesi için gerekli çalışmalarda bulunduk. Birçok insanı partimize üye yaptık. Ancak gelinen noktada parti içi yaşanan gelişmeler neticesinde İYİ Parti’den istifa etme kararı aldım. Hem ilçe başkanlığından hem de üyelikten istifa ettim” dedi.

Yerel seçim döneminde bundan sonraki süreçte Selçuk’ta istifa eden arkadaşlar ve üyeler ile görüştükleri belirten Kayapınar, “Selçuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi’ni, yani Filiz başkanı destekleme kararımız var. Arkadaşlarımızın da görüşleri bu şekilde” diye konuştu.

Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan