Didim'de deniz mevsimi erken başladı. Nisan ayında plajlar doldu yaştı Didim'de deniz mevsimi erken başladı. Nisan ayında plajlar doldu yaştı

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinin Tırazlar Mahallesinde bulunan üzüm üreticisi Ali Dölek'in hobi amaçlı inşa ettiği ahşap kulübe, bölge halkının ilgi odağı haline geldi.

Bağın kenarında yer alan ve bir dut ağacına yapılan bu ev, şimdilerde herkesin konuştuğu bir konu haline geldi.


Ali Dölek'in özverili çalışmaları sonucunda ortaya çıkan bu ağaç kondu ev, yöre halkının beğenisini çekerken birçok kişinin de satın almak istediği ev oldu.

Bu benzersiz ev, sadece hobi amaçlı yapılmış olmasına rağmen, çevredeki insanların da ilgisini çekmiş durumda.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sarıgöl ilçesine bağlı Tırazlar Mahallesinde yaşayan Ali Dölek isimli üretici üzüm bağının kenarında bulunan dut ağacına yaklaşık 4 yıl önce pandemi döneminde yerden 2 metre yükseklikte 4 metrekare genişliğinde dinlenmek için yaptığı ahşap kulübe ilgi odağı oldu. Tırazlar Mahallesi ile Çimentepe Mahallesi arasındaki yoldan geçenlerin hayranlıkla incelediği kulübe ile vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Ağaçev2
Pandemi döneminde yaptığı kulübenin oldukça fazla ilgi gördüğünü anlatan Ali Dölek, ''Burayı dört yıl öncesi pandemi zamanında yaptım. Bağda çalışınca öğle yemeğimi burada yemekteyim ve burada istirahat ediyorum. Yorgunluğum gidiyor. Burası için 4 yıl önce 4 bin liralık masraf ettim." dedi.


Ağaçkondu evde misafir olan Mustafa İncekara ise, "Gerçekten çok rahat ve havadar bir yer olmuş burası. Hem yolu hem de üzüm bağını rahatlıkla görebiliyorum. Oldukça havadar olmuş. Sıcak günlerde serinlemek için oldukça ideal bir yer." diye konuştu.

Editör: Sadık Şimşek