İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçim çalışmalarına bugün Tire’de başladı. Dağ, burada muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Programa Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı Arif Demirkan, AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu ve MHP Tire İlçe Başkanı Recep Doğru da katıldı. Hamza Dağ'ın ziyareti, yerel seçimler öncesi Tire'de önemli bir buluşma oldu.

'Ayrım Gayrım Yapmadan Herkesi Destekleyeceğiz'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Hamza Dağ burada yaptığı konuşmada, geçmiş belediyelerin yaptığı iyi projeleri devam ettireceklerini belirtti. Dağ, “Bu dönemde özellikle akamete uğradığı için söylüyorum, biz kesinlikle iyi olan her şeyin devamını sağlayacağız. Mevcut büyükşehir belediyesi veya önceki belediye başkanlarının, iyi yaptıkları, güzel yaptıkları her işin devamını sürdüreceğiz. Bunlardan birisi de ‘Süt Kuzusu Projesi’dir. İki türlü bu proje faydalı bir projedir. Biz kimseden ayrım, gayrım yapmayacağız. Bu konuda da çalışmak isteyen, üretmek isteyen herkesi destekleyeceğiz. Bu projenin de akamete uğradığının farkındayım ama biz bu projeyi sahiplenip, İzmir Büyükşehir olarak yeniden canlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Hamza Dağ'dan Müjdeler

Hamza Dağ, 1 Nisan sabahı İzmir’in yönetiminde halkın olacağını belirterek, projelerine değindi. Dağ, Tirelilerin en büyük talebi olan Belevi Yolu’nun ilk etabının yüzde 90 tamamlandığını belirterek, kalan kısım ve diğer iki etabın ilerleyen süreçte hızla tamamlayacaklarını söyledi. Tire’ye otogar yapacaklarını da açıklayan Dağ, Yaşlı Bakım Evi, Çocuk Hastanesi ve Diş Hastanesi ve İtfaiye binası müjdelerini de Tireli hemşehrileriyle paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan