AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeği, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hamza Dağ'ın Balkan Göçmenleri ile buluştuğu bir etkinliğe sahne oldu. Dağ, 'Balkan Türkleri gibi çaba göstererek, projelerimizi gerçekleştireceğiz' şeklinde konuştu. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen Balkan Göçmenleri İftar Yemeği etkinliğine, AK Parti mensupları ve Balkan Göçmeni vatandaşlar katıldı. 

'Hayalimize Giden Yolda Bize Omuz Verin'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Balkan Göçmenleri ile iftar yemeğinde konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hamza Dağ, “İzmir için hayalimiz var. İstiyoruz ki bu hayale yürürken sizin de desteğinizi hissedelim. 31 Mart'ta hayalimize giden yolda bize omuz verin. Bu omuz, yalnızca Hamza Dağ'a verilmiş bir destek olmayacaktır. İnşallah sizlerin bize vereceğiniz destek; Trafik çilesinden kurtulmuş bir şehre, Masmavi, tertemiz, güzel kokan bir körfeze, tüm ilçelerinde yeni bir vizyonu yaşayan, ışıldayan Eşsiz İzmir'e verilecek bir destek olacaktır" dedi.

Dağ, daha sonra İzmirliler için hazırladıkları projelerden de bahsetti.

'Biz de Balkan Türkleri Gibi Yorulmadan Çalışacağız'

"Biz, Balkan Türk’ü neyi ifade eder iyi biliriz. Güveni, iradeyi, çalışkanlığı, vatana hasret çekmeyi ifade eder" diyen Dağ, "Tüm benzerliklerimiz ve farklılıklarımızla biz birbirimizi tanırız. Yıllardır durmadık çalıştık İzmir’in sokaklarını adım adım arşınladık. Bu yıllar boyunca İzmir’imizi daha güzel ve yaşanabilir bir şehir yapma yolunda elimizden gelen gayreti gösterdik. Tıpkı sizin atalarınızın yaptığı gibi. Olduğumuz yer vatanımızdır diyerek vatanımıza borcumuzu ödemeye çalıştık. Bugün hayır niyetle bir yola çıktık. Eşsiz İzmir’imize yeni bir vizyon kazandırmak, İzmirlilere hak ettikleri hizmeti verebilmek için Büyükşehir adayı oldum. Biz de inşallah muhacırlar gibi yorulmadan ve yılmadan çalışacağız" sözlerine yer verdi.

Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan