AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, geçtiğimiz günlerde 'soğukta üşümesin' diye aracına aldığı müşterisi tarafından silahla vurularak katledilen taksici Oğuz Erge’nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dağ, aileye olan desteklerinin ziyaretiyle sınırlı kalmayacağını belirtti. 

'Yaşanan Hadise Hepimizi Üzdü'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Hamza Dağ, görüntülerin vicdanları yaraladığını söyleyerek, “Tüm Türkiye'yi yasa boğan, hepimizi vicdanen derinden üzen taksici cinayeti olarak gördüğümüz yaşanan hadise hepimizi üzdü. Biz de aileyle o gece telefonda bir görüşme yapmıştık. Eşiyle telefonla görüşme yapmıştık ve evladının cenazeye yetişmesiyle alakalı bir mesele vardı. O konuda da Adalet Bakanımızla görüşme gerçekleştirmiştik. Hızlıca da bu konuda aksiyon alma durumu oldu. Daha sonra aile Söke'deydi, aile İzmir'i gelir gelmez kendilerine taziyelerimizi ilettik. Bundan sonra yanlarında olduklarımızı söyledik. Hem kızı Naz'ın sonraki hayatıyla ilgili hem de eşiyle alakalı üzerimize düşen ne varsa bunları gerçekleştireceğiz. Ayrıntıları konuşmak çok doğru değil. Bu işler gizli olduğunda güzel olur. Biz inşallah kızıyla ilgili de oğluyla ilgili de hanımefendinin sağlıkla alakalı birtakım durumlarıyla ilgili de gerekenleri yapmak suretiyle, şehir hastanesine inşallah yönlendirip her türlü sahip çıkma ve takip etme noktasında çalışmamızı yapacağız” dedi.

'Maddi-Manevi Ailenin Yanındayız'

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Vefat eden taksicinin kızı Naz Erge’ye burs desteğinde bulunacaklarını ve aileye başka desteklerin de olacağının altını çizen Dağ, “Kamuoyu bilsin ki, 1 Nisan'da şehr-i emin olursak bu anlamda belediye imkanlarıyla da birtakım destekler olacaktır; ama o olmasa da bir Hamza Dağ olarak, bu şehirde yaşayan biri olarak, biz her türlü bu anlamda maddi-manevi desteği sağlayacağız. Hepimizin vicdanını ciddi anlamda yaraladı. Hem de ‘soğukta kalmasın’ sözleri de dışarıya yansıyınca vicdanları yaraladı, zaten olayın kendisi de vicdanlarımızı ciddi anlamda yaralayan bir hadise olmuştur. Tekrar başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan