Göztepe CEO'su Kerem Ertan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkladığı programa göre ligde son haftada 11 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00'da Gürsel Aksel Stadı'nda Bodrum FK ile karşılaşacaklarını ifade etti. Ayrıca, ligde play-off ve düşme hattındaki takımların maçlarının aynı gün ve saatte başlayacağını söyledi. Ertan, Bodrum FK maçının başka bir gün oynama konusunda girişimlerinin olduğunu belirtti ancak ligin son haftası olması nedeniyle planın değiştirilemediğini dile getirdi. Bu durumdan dolayı Levent Yüksel'in maç günü statta olamayacağını ve kendisinin aynı gün Ankara'da senfoni konseri olduğunu söyledi. Ancak Yüksel'in maç öncesinde video konferansla stada bağlanacağını ve gelemediği için üzgün olduğunu ifade etti. Ayrıca, Levent Yüksel'in kulübün 99. kuruluş yıl dönümünde Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki şampiyonluk ve yaş günü kutlamasında konser vereceğini belirtti.

Ertan, açıklamasında; "Ligin son haftası olması nedeniyle bunu değiştirtemedik. Bu nedenle maalesef planladığımız şekilde Levent Yüksel o gün bizimle olamayacak. Kendisinin aynı gün Ankara'da senfoni konseri var. Kendisi maç öncesinde video konferansla stada bağlanacak. Kendisi de gelemediği için çok üzgün. Ancak Levent Yüksel, kulübümüzün 99. kuruluş yıl dönümünde bizimle olacak. O gün Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki şampiyonluk ve yaş günü kutlamasında konser verecek" ifadelerini kullandı.

'Güzel Bir Seremoni Yapacağız'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ertan, Bodrum FK maçının ardından kupa töreninin yapılacağını belirterek, "Maçtan sonra saat 19.00 civarında kupa merasimi başlayacak. Güzel bir seremoni yapacağız. Oyuncular ve Süper Lig'e çıkmamıza emek verenler, kurulacak platforma çıkacak. Daha sonra da takım üstü açık otobüsle bir tur yapacak. Maça giremeyenler için paten sahasında ekran kurulacak" dedi.

Öte yandan Göztepe'nin bir önceki başkanı Mehmet Sepil'in onursal başkan ilan edileceği öğrenildi. Bu nedenle Bodrum FK maçından önce kulüp başkanı Rasmus Ankersen'in de katılımıyla Sepil için tören düzenleneceği bildirildi.

Göztepeli Taha Altıkardeş'e Anderlecht'ten dev teklif Göztepeli Taha Altıkardeş'e Anderlecht'ten dev teklif

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan