Trendyol 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e çıkan Göztepe’de Sportif Direktör Ivan Mance, Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mance, Süper Lig'de mücadele edebilecek ve başarılı olacak bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Bu amaçla hem yerli hem de yabancı futbolcularla görüşmelere başlanacak. 

Göztepe'nin Süper Lig'de zirveye oynayabilecek bir potansiyele sahip olduğuna inandığını belirten Mance,  hedefinin Göztepe'yi Süper Lig'de ilk sıralara taşımak ve Avrupa kupalarına katılmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

'Stadımıza Ne Zaman Gelsek Kendimizi Çok Özel Hissediyoruz'

Göztepeli taraftarlardan övgüyle bahseden Mance, "Stadımızda ne zaman gelsek, maçımıza çıksak, biz kendimizi çok özel hissediyoruz. Ben de hem kendi ülkem Hırvatistan'dan hem de Avrupa'dan farklı ülkelerden tanıdıklarımı maçlara çağırıyorum. Onlar da gerçekten inanılmaz bir atmosfer olduğunu her zaman söylüyorlar. İngiltere'den gelen konuklarımız 90 dakika boyunca taraftarlarımızın oluşturduğu bu muhteşem atmosferi filme alıyorlar. Şimdi tabii ki Süper Lig'deyiz, bizim gibi onların da daha iyi olması gerekiyor" dedi.

Göztepe, Anthony Dennis ile yeni sözleşme imzaladı Göztepe, Anthony Dennis ile yeni sözleşme imzaladı

'Süper Lig'de Başarılı Olacak Güçlü Bir Takım Kurmak İstiyoruz'

Süper Lig'i yakından takip ettiklerini ve analizler yaptıklarını söyleyen Ivan Mance, "Süper Lig'de mücadele edecek, başarılı olacak güçlü bir takım kurmak istiyoruz ve bunu gerçekleştireceğiz. Nasıl, hangi oyun tarzıyla oynamamız gerektiğini biliyoruz ve araştırmalarımızı buna uygun şekilde yapıyoruz. Hocamız da aynı şekilde bununla ilgili çalışıyor. Zaten takımımızda belli bir temellerimiz oluşmuş durumda. Biz şimdi bunun üzerine ilerleyerek devam edeceğiz. Ama tabii kolay olmayacak, Süper Lig'de çok fazla mücadeleci takımlar, zengin kulüpler var. Fakat biz hiçbirinden çekinmiyoruz. Kesinlikle çok iyi bir şekilde organize olduğumuzu düşünüyoruz ve çalışma anlayışımızla bu organizasyonumuzla çok başarılı olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

'Göztepe Çok Başarılı Olacak'

Takımdaki iskeleti bozmak istemediklerini vurgulayan Mance, sözlerini şöyle noktaladı:

"Kesinlikle transferler yapacağız ama bizim önceliğimiz kesinlikle güçlü bir takım oluşturmak. Buraya gelip, gerçekten başarılı olmak isteyen ve burada oyun sistemimize uyacak ve aynı zamanda bu özel kulübü temsil etmek için aç oyuncuları buraya getirmeyi hedefliyoruz. Böyle büyük isimler, starlar vesaire, buraya gelip mücadele etmeyecek ve burada gelip de hak etmeyeceği paraları kazanacak insanların gelip de başarıyı sağlayacağına inanmıyorum. Bence Türkiye ve Göztepe kesinlikle bunu hak etmiyor. Biz adım adım ilerleyeceğiz, belki de yavaş olabilir ama kesinlikle uzun vadeli düşünüyoruz. Uzun vadede başarıya ulaşmak istiyoruz. Belki direkt ilk senede başarılı olacağız. Belki ilk sene bir geçiş süreci gibi olacak. Orada yine Süper Lig'de temellerimizi oluşturacağız ve ardından başarılı olacağız. Ama kesinlikle Göztepe çok başarılı olacak."

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan