Göztepe Cimnastik Şubesi, son iki şampiyonada tam 16 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bu başarıyla birlikte Göztepe Cimnastik, son dönemdeki yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Romulo Cardoso Göztepe'de kalıyor Romulo Cardoso Göztepe'de kalıyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; 9 Mayıs’taki il birinciliğinde İbrahim Çınar Kılınçhan, Özge Dinç, Hira Aydıner, Kumsal Yıldırım, Lal Arman, Deniz Kubat, Hira Dinsever, Ada Su Örtekin, 13-16 Mayıs’taki okullar şampiyonasında ise İnci Yılmaz ile Can Korkmaz kategorilerinde madalya kazandı. Ayrıca Aysu Bulut Deniz Kubat, İbrahim Çınar Kılınçhan-Kumsal Yıldırım le İnci Gökhan-Elifduru Ertunç da takımlarda kürsüye çıkmayı başardı.

'2025'te 1925 Sporcuya Ulaşacağız'

Göztepe Cimnastik Şubesi’nin henüz beş ay önce yeniden yapılandığını, bu süreçte çok ciddi bir ivme kazandığını belirten Ferhat Arıcan, “Üç ayrı merkezdeki sporcu sayımız arık bin rakamını geride bırakıyor. 2025’in başında kuruluş tarihimiz olan 1925 sporcuya ulaşacağız. Hem küçük yaş hem de büyüklerde üst üste elde ettiğimiz başarılar, en iyi bildiğimiz işi en doğru şekilde yaptığımızı gösteriyor. Son iki şampiyonada dereceye giren ve katılım gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan