Ferhat Arıcan, Türk artistik cimnastikçi olarak 2016 ve 2020 Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etti. 2020 Olimpiyat Oyunları'nda paralel barlarda bronz madalya kazanarak Türk cimnastiğinde olimpiyat madalyası kazanan ilk sporcu oldu. 

Pınar Karşıyaka yarı finalde mücadeleye hazır Pınar Karşıyaka yarı finalde mücadeleye hazır

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Daha önce Aydın’daki Aerobik Cimnastik Özel Yaş Grupları Turnuvası’nda 10 madalya kazanan sarı-kırmızılılar, bu kez İstanbul‘daki Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda 11 kez kürsüye çıkmayı başardı. 12-14 yaş grubunda takım halinde ikinci olan Göztepe Cimnastik’ten Deren Gökmen, Ceren Su Koçak, Ecrin Naz Çakır, Ecrin Zur, Betül Gülbeyaz, Melis Baran, Ceylin Yılmaz ve Silay Çaçur madalyaya ulaştı. Artı 18’de de takım halinde ikinciliği alan Göztepe’de Berrak Albak, Rana Özgen ile Damlanur Keleş madalya kazanan sporcular oldu.

'Göztepe Cimnastik Sağlam Adımlarla Yolun Devam Ediyor'

Aerobik Türkiye Şampiyonası’na 200’ün üzerinde sporcunun katıldığını belirten Coşkun Boncuk, “Göztepe Cimnastik Akademi, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. Doğru ekip, doğru antrenman, doğru ekipman ve doğru iletişim modeliyle bir yandan sporcu sayımızı artırıyor, diğer yandan ulusal organizasyonlarda madalya kazanmaya devam ediyoruz” dedi.

Türkiye'nin tek olimpiyat madalyalı cimnastikçisi Ferhat Arıcan ve Türkiye şampiyonu cimnastikçi Coşkun Boncuk'un liderliğinde, Göztepe Cimnastik büyük bir ivme kazandı. Takım, katıldığı Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’ndan madalyalarla İzmir'e dönmeyi başardı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan