İzmir'in turistik ilçesi Foça ve Yeni Foça'da havaların ısınması ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte çevre il ve ilçelerden vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Doğa güzelliklerinin yanı sıra deniz ve plajlarıyla da en çok tercih edilen ilçelerden biri olan Foça'da vatandaşlar cadde ve sokakları doldurdu.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İlçe merkezine ve mahallelerine bayramın ikinci gününden itibaren yoğun bir araç girişi olduğu gözlemlenirken, Foça ’ya tatile gelenler, havanın ılık ve rüzgarlı olması sebebi ile çoğunlukla deniz kenarında, plajlarda ve kafelerde vakit geçirdi. Kimi vatandaşlar olta ile kıyıdan balık avladı, kumsalda çocukları ile vakit geçirdi, kimisi de gezerek tatilin tadını çıkardı. Günü birlik olarak bayram tatilini geçirmek isteyenler ise soğuk olmasına rağmen denize girmeyi tercih etti.

Yaz Dönemine Göre Sakin Ama Dolu

Bayram tatili için Ankara’ dan ailesi ile birlikte Foça'ya gelen Volkan Aktaş, “Bayram tatilimizi değerlendirmek için Ankara’dan geldik. Deniz güzel, hava güzel, çocuklar ile birlikte denize giriyoruz, balık avlıyoruz. Tatilimizi böyle değerlendirmeye çalışıyoruz. Hepimiz için güzel bir tatil oldu. Mevsimden dolayı deniz biraz soğuk, denize girmekte zorlandık. Yaz dönemine göre şu an sakin, beklediğimizden daha az insan var. Fakat inşallah sezon açıldığında daha güzel olacak diye düşünüyorum” dedi.

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan