Bayramın 9 güne çıkması ve havaların sıcak olması tatilcileri Foça'ya çekti. Esnaf da bu durumdan oldukça memnun. Yeni Foça sakinleri ve esnafı, bu yıl ilk defa böyle bir kalabalık görmediklerini söylüyor. Yoğunluğun, tatilin uzun olması, otobüslerin ücretsiz olması ve havaların sıcak olmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yeni Foça'da ikamet eden Okay Çalgan, “Bayram nedeniyle mahşer kalabalığı var; esnaflarımız memnun biz de memnunuz. Bayramın 9 güne çıkmasından dolayı çok memnun olduk. Aşırı derecede bir yoğunluk var. İnsanlar da zaten sıcaktan bunalmışlardı, kendilerini dışarı atmalarının peşindeydiler. 9 günlük tatil insanların Yeni Foça’ya akın etmesine sebep oldu” dedi.

“1989 yılında geldim, ilk defa böyle bir kalabalık görüyorum” diyen ve Yeni Foça'da esnaflık yapan Ali Uyar, “Yeni Foça'da pilavcıyım böyle bir mahşeri kalabalık hiç olmadı. Tatilin uzun olması, otobüslerim bedava olması, havaların aşırı sıcak olması aşırı bir yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. 1989 yılında geldim, ilk defa böyle bir kalabalık görüyorum” şeklinde konuştu.

Lezzet Durağımız: Türkiye Baharatları Dünyayı Fethediyor! Lezzet Durağımız: Türkiye Baharatları Dünyayı Fethediyor!

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan