5 Ocak 2017'de Bayraklı ilçesindeki İzmir Adliyesi'ne yapılan hain saldırıda, PKK/KCK'lı teröristlerin bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği hain saldırıda polis memuru Fethi Sekin ve adliye görevlisi Musa Can'ı şehit oldu. Polis memuru Sekin'in şehadete erdiği yer koruma altına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Hain terör saldırısına canı pahasına kahramanca mani olup, sayısız hayat kurtaran aziz şehidimiz Fethi Sekin’in şehadete erdiği yerin etrafı, Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunun çalışması ile kapatılmıştır. Bu vesile ile şehitlerimiz Fethi Sekin ve Musa Can ile birlikte tüm aziz şehitlerimizi saygıyla yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun' ifadelerine yer verildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan