AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yapılan değerlendirme toplantısında basın mensuplarına açıklama yapan Kasapoğlu, İzmir için güzel hedeflerinin olduğunu ve gerçek belediyecilikle tanıştırmak adına hayallerinin olduğunu belirtti. Ayrıca seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve ilçe belediye başkanlarını, meclis üyelerini tebrik etti. 

Kasapoğlu, partinin milletin menfaatinin yanında olacağını vurgulayarak, belediyelerde İzmir'le ilgili her türlü çalışmayı gerçekleştireceklerini ve birlikte hareket edeceklerini söyledi. Teşkilatlarının İzmir hayallerinin peşinde olduğunu ve refleksleri güçlü olduklarını belirterek, İzmir'deki yaşam kalitesinin artması için hayallerinin peşinden koşmaya devam edeceklerini ifade etti.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CHP'li belediyelerin Cumhur İttifakı'ndan devraldıkları belediyelere 'borç pankartları' asmalarını da eleştirdi. Kasapoğlu, 'Mazeretin arkasına sığınamazsınız. Yönetici olmak sorun çözmek demektir' dedi. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Açıklamaların ardından basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtlayan Kasapoğlu, ‘AK Parti’den devralınan belediyelerde ‘borçlara dair pankartların asılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna, “Yönetici olduysanız hiçbir mazeretin arkasına sığınamazsınız. Yönetici olmak sorun çözmek demektir. 1994 yılında Cumhurbaşkanımız İstanbul’a seçildiğinde nasıl bir finansal durumu ve şehir devraldığını biliyorsunuz. Başarmak için hiçbir mazeret tanımıyoruz. Sorunların üstüne giderek aşılmalı. Enkaz edebiyatı sonuç vermez” yanıtını verdi.

Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti

AK Parti'den Özeleştiri: 'Ceketimi Koysam Kazanırım Mantığının Hakim Olduğu Bir Süreç Yaşadık'

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da “Halkın bize verdiği mesajların doğru anlaşılması adına kararlar aşamasındayız. 2024 yerel seçimleri Türkiye'de, İzmir'imizde kazanan mı kaybeden mi ayrımı yapmaktansa, İzmir'in kazanmasını arzu ederdik. Ceketimi koyarsam kazanırım mantığının hakim olduğu bir süreci yaşadık. Her ilçe belediye başkan adayımız ve Hamza Dağ, İzmir'le ilgili ciddi projeler ortaya koyarken, hiçbir proje ortaya koymayanlara 28 ilçede çok az farklarla biz 10 ilçede az oylarla kaybettik. Bu süreçte farkındalığın ortaya çıkacağına inanıyoruz” ifadelerini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan