21 Aralık 2023'te Yalı Mahallesi 6434 Sokak'ta bulunan Sedat Kahraman Parkı'nda meydana gelen olayda, ayrı yaşayan ve boşanma aşamasında olan Gözde Karamus (29) ile Serdar Karamus (30) karşılaştı. Serdar Karamus, yanında bulunan tabanca ile eşi Gözde Karamus'u sırtından ve başından vurduktan sonra kendisini de başından vurdu. Olayı duyan vatandaşlar polis ve 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, durumları ağır olan Gözde Karamus ile Serdar Karamus'u çevredeki hastanelere kaldırdı. Gözde Karamus, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, Serdar Karamus'un durumu ağır olduğu bildirildi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Katil Koca 54 Gün Sonra Adliyeye Sevk Edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için harekete geçti: Uyutmak bir seçenek değil, onları ölüme göndermeyelim

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Boşanma aşamasındaki eşini tabancayla vurup öldüren ve ardından intihara teşebbüs eden Serdar Karamus, hastanedeki tedavisinin ardından 54 gün sonra adliyeye sevk edildi. Çenesine isabet eden kurşun nedeniyle konuşamadığı öğrenilen Serdar Karamus, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Karamus'un daha sonra avukatıyla ifade vereceği öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Editör: Erdoğan Kan