Ege Üniversitesi Futbol Takımı, 2023-2024 sezonunu zirvede tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı. İstanbul'da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Futbol Şampiyonası'nda Kütahya Dumlupınar Üniversitesini penaltı atışlarında 3-2 mağlup eden Ege ekibi, şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) 2023-2024 Sezonu Futbol Süper Lig Finali’nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesini normal süresi 0-0 sona eren müsabakada penaltı atışları sonucunda 3-2 mağlup eden Ege Üniversitesi, şampiyonluğa ulaştı.

99. yaşını kutlayan Göztepe, stadyum kapasitesini artırmayı planlıyor 99. yaşını kutlayan Göztepe, stadyum kapasitesini artırmayı planlıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Futbol Sahası’nda oynanan final mücadelesinde Ege Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesini penaltı atışları sonucunda 3-2 mağlup etti ve 2023-2024 sezonunu şampiyon olarak tamamladı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemizin saygın yükseköğretim kurumlarından birisi olan, tam akredite, öğrenci odaklı araştırma üniversitemiz; başta eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme olmak üzere kültür sanat faaliyetlerinin yanı sıra spor alanında da önemli başarılara imza atarak göğsümüzü kabartıyor. Bu başarıların altında bugüne kadar yaptığımız yapısal düzenlemeler ve hayata geçirdiğimiz projelerin katkısı bulunuyor. Şunu öncelikle belirtmek isterim ki Ege Üniversitesi olarak son 7 yılda spor alanına yönelik önemli yatırımlar yaptık, ulusal ve uluslararası başarılı köklü pek çok kurum ve kuruluşla iş birliği gerçekleştirdik. Uzun bir aradan sonra aktif hale getirdiğimiz Spor Kulübümüz; futbol, rugby, tenis, basketbol, voleybol, yüzme gibi birçok alanda sporcu yetiştirmeye başladı. Ülke sporuna hizmet misyonuyla yetiştirdiğimiz sporcularımız artık bayrağımızı ulusal ve uluslararası arenada gururla dalgalandırıyorlar. Üniversitemiz sporcuları farklı branşlarında hem bireysel hem de takım düzeyinde kürsüde yer alarak gurur kaynağımız oluyorlar. Bu başarılarımızdan birisi de futbol takımımızdan geldi. Üniversitemiz Futbol Takımı, İstanbul'da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Futbol Şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu. Bizleri gururlandıran bu başarı dolayısıyla Öğr. Gör. Dr.Aykut Eren Canüzmez’i ve sporcu öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan