Çeşme bayram tatilinde yoğunluk rekorl kırıldı: 150 Bin Araç Girişi, 1 Milyon Ziyaretçi Hedefi! Çeşme bayram tatilinde yoğunluk rekorl kırıldı: 150 Bin Araç Girişi, 1 Milyon Ziyaretçi Hedefi!

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Efes Antik Kenti'nde üzücü bir olay yaşandı. Bir genç kız, tarihi kalıntılara çıkarak dans figürleri andıran hareketler yaparak poz verdi. Bu durum, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Olay, İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti’nde meydana geldi. Akşam saatlerinde antik kente gelen genç bir kız, tarihi kalıntıların üzerine çıktı. Dans figürlerini andıran hareketler yaptığı görülen ve poz veren genç kızın bu hareketi çevreden de tepki çekti. O sırada bir vatandaş, “Buraya çıkıyorsunuz, yasak değil mi?” diye tepki gösterdi. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken güvenlik görevlerinin her gün binlerce turistin ziyaret ettiği antik kentte bu duruma müdahale etmemesi sosyal medyada da çok konuşuldu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan