Aliağa'da usta sorunu: Sanatkarlar çırak bulamıyor, meslekler yok oluyor Aliağa'da usta sorunu: Sanatkarlar çırak bulamıyor, meslekler yok oluyor

Selçuk Belediyesi ekipleri, İzmir'in Selçuk ilçesini turizm sezonuna hazırlamak için hummalı bir çalışma yürütüyor. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile ünlü olan kent, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Özellikle Şirince'nin "2023 Dünyanın En İyi Turizm Köyü" seçilmesiyle birlikte, ekipler bu bölgede de çalışmalarını tamamlayarak ilçenin genel yol bakım ve düzenleme çalışmalarına odaklanmış durumda. Temiz ve huzurlu bir ortam oluşturmak için tüm cadde ve sokaklarda titizlikle çalışmalarını sürdüren ekipler, ziyaretçilerin keyifli bir deneyim yaşaması için ellerinden geleni yapıyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, hazırlıklara ilişkin şunları söyledi:

"Turizm Haftasını kutladığımız bu günlerde, Efes Selçuk olarak kentin tüm hazırlıklarını tamamladık. Temizlik, yol bakımı ve düzenleme çalışmalarımızı titizlikle yürüttük. Kentimizi ziyaret edecek olan misafirlerimizi temiz ve huzurlu bir ortamda ağırlamaya hazırız. Efes Selçuk, her mevsim güzellikleriyle büyüleyen bir kent. Bu yaz sezonunda da misafirlerimizin burada baharın ve yazın keyfini çıkaracaklarına ve ilham bulacaklarına inanıyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan