8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Konak Metro yakınında saat 23.40 sularında gerçekleşen olayda, iddiaya göre alkol etkisi altında olduğu belirtilen 31 yaşındaki Y.Y., 45 yaşındaki O.T. ve kızı İlayda Alkan'a nedeni belirsiz bir şekilde bıçakla saldırdı. Anne ve kız defalarca bıçaklanarak kanlar içinde kaldı. Bu sırada olaya tanık olan bekçilerin müdahalesiyle kaçmaya çalışan Y.Y., kendini de suç aleti olarak kullandığı bıçakla yaralayarak yakalandı. 

Katil Zanlısı Hastane Personeliymiş

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  20 yaşındaki İlayda Alkan burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, hayati tehlikesi bulunan anne O.T.'nin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Alkan'ın cenazesi; baba Rıza Alkan, aile yakınları ve vatandaşların katılımıyla 9 Mart’ta, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Torbalı ilçesindeki Ayrancılar Mezarlığı'nda gözyaşları içerisinde defnedilmiş, bir devlet hastanesinde memur olarak çalıştığı öğrenilen katil zanlısı Y.Y. ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

1 Dakika Boyunca Anne-Kıza Bıçakla Saldırmış

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

Öte yandan, yaşanan korkunç cinayetin güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Yakınlarda bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, katil zanlısının yaklaşık 1 dakika boyunca anne ve kızına bıçakla saldırdığı yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan