Ege Üniversitesi'nde "Engelliler Haftası" kapsamında anlamlı bir dostluk maçı gerçekleşti. Karşıyaka İşitme Engelliler Spor Kulübü Takımı ile Ege Üniversitesi Masterlar Futbol Takımı arasında oynanan maçta, tribünlerde Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Bölümü öğrencisi down sendromlu Selin Durgut da vardı.

İzmir'de 78 yaşındaki Nurettin Açıl, kalbi durmadan yapılan bypass ile sağlığına kavuştu İzmir'de 78 yaşındaki Nurettin Açıl, kalbi durmadan yapılan bypass ile sağlığına kavuştu

Maç sırasında Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın attığı gol, Selin'i büyük bir sevince boğdu. Gol sonrası coşkusunu tüm kalbiyle yaşayan Selin, bu anlamlı anı herkesi duygulandırdı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Dünyada her yıl engelli bireylerin toplumsal yaşama diğer bireylerle eşit şartlarda katılım sağlamalarına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenleniyor. Biz de Ege Üniversitesi olarak, yaşamın her alanında, özel bireylerimizle dayanışma içinde, daha duyarlı bir toplum oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sevginin aşamayacağı engel yoktur. Engelsiz Ege Birim Koordinatörümüz tarafından düzenlenen bu anlamlı dostluk maçı sırasında attığım gol karşısında öğrencimiz Selin Durgut'un kalplerimizi ısıtan gol sevinci, hepimizi duygulandırdı. Sevgi ve mutluluğun engelsiz bir şekilde paylaşılabileceğini hatırlattığı için öğrencimiz Selin'e en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Tüm özel bireylerimizin Dünya Engelliler Haftasını tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan