Diyarbakırlı bir genç büyük bir iş başardı. Diyarbakırlı gencin başarı öyküsü herkese örnek olacak türden. Diyarbakır doğumlu olan ve lise eğitimini birincilikle tamamlayan Ahmet Fuat Yalçın, son derece başarılı bir projeye imza attı. Genç mucit, ürettiği elektrik üreten perde ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu yenilikçi proje, sadece Diyarbakır'ın değil, Türkiye'nin de gururu oldu. Diyarbakırlı mucit Ahmet Fuat Yalçın'a şimdi ülkenin dört bir yanından tebrik yağıyor. 
 

Selçuk'ta 'Latin Dansları Gecesi' Ata Meydanı'nı renklendirdi Selçuk'ta 'Latin Dansları Gecesi' Ata Meydanı'nı renklendirdi

Yalçın'ın geliştirdiği perde, güneş enerjisini elektriğe dönüştürebilen özel bir teknolojiye sahip. Bu sayede evlerde veya iş yerlerinde güneş ışığından elektrik enerjisi elde etmek mümkün hale geliyor. Hem çevre dostu hem de ekonomik bir çözüm olan bu perde, enerji tasarrufu konusunda da önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Mucit Perde 2

Milliyet'ten Betül Topaklı'nın özel haberine göre; Liseyi birincilikle bitiren Ahmet Fuat Yalçın, makine mühendisliği okuduktan sonra hemen yüksek lisans eğitimine başladı. İşte hayatını değiştiren gelişme tam da burada yaşandı. Tezini yenilenebilir enerji üzerine yapan genç adamın aklına, güneş panellerini perdeye dönüştürme fikri geldi. Her mekanda kullanılabilen, hiçbir yere başvuru yapmadan direkt kullanılabilen perde rahatlıkla 28 saat televizyon, 14 saat buzdolabı ve 2 saat fırın çalıştırabiliyor!

Haberin Tamamı Milliyet'te

Editör: Erdoğan Kan