İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin öncülüğünde hazırlanan "100. Yılında Cumhuriyet'imizin Renkleri" isimli tekstil/lif sanatı sergisinin açılışı, İzmir Resim ve Heykel Müzesi ve Galerisi'nde yapıldı. Küratörlüğünü DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğretim Görevlisi Mustafa Kula'nın yaptığı sergide, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Giyim Tasarım Bölümü öğretim elemanları ve farklı üniversitelerden davetli 36 sanatçının eserlerinden oluşan 50 çalışma yer aldı.

'Sergide Bir Asırlık Değerleri Yansıtan Eserler Var'

Sergi açılış programında konuşan DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna, ''Ülkemizin fakülte olarak kurulmuş ilk güzel sanatlar fakültesi olma özelliğine sahip Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Moda Giyim Tasarımı Bölümü, kurulduğu yıldan itibaren akademik çalışmalarıyla birlikte, ulusal ve uluslararası çağdaş tekstil/lif sanatı platformunda eserleriyle göz doldurmakta; üstlendiği organizasyonlarla sanatseverleri etkinliklerinde buluşturmaktadır. Cumhuriyet'imizin 100’uncu yılına ulaşmasının coşkusunu ve bir asırlık değerlerini yansıtan örneklerinden oluşan sergimiz, Fakültemiz Moda Giyim Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ve farklı üniversitelerden davetli sanatçıların perspektifinden tekstil ürünlerini sanatla buluşturuyor.'' dedi.

36 Sanatçının 50 Eseri Ziyaretçilerini Bekliyor 

Anlamlı serginin küratörlüğünü yapan DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğretim Görevlisi Mustafa Kula ise, ''Cumhuriyetimizin bir asırlık değerlerinin ele alındığı, 36 sanatçının 50 eseriyle yer aldığı sergide sanatçılar; kendi anlatım diliyle malzeme, doku, biçim ve renkleri kullanarak Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmasının mutluluğunu yansıtmaktadır. Sergimiz, çağdaş sanat düzleminde sanat severlerin ilgisine sunulmaktadır. Cumhuriyet’imizin değerlerini özgün tasarımlarla sanatseverlerle buluşturduğumuz sergimiz, 10 Ocak 2024 tarihine kadar gezilebilecek'' bilgisini paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan