Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) lideri Özgür Özel, İzmir'in Ödemiş ilçesinde halkla bir araya geldi. CHP Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Turan'ı tanıttı ve mevcut belediye başkanı Mehmet Eriş'e çabaları için teşekkür etti. Özel, Eriş'in katkıları için minnettarlığını dile getirdi ve onun gibi bir parti üyesine sahip olmanın önemini vurguladı. Onun tek dileğinin görevlerini yerine getirmek ve Eriş gibi olmak olduğunu belirtti. Ayrıca, CHP'nin protokolünde en yüksek konumun, bir kişinin CHP üyelik kartını cebinde taşıması olduğunu söyledi ve bu sorumluluğun Atatürk tarafından kendisine emanet edildiğine vurgu yaptı.

'Ödemiş'i Sizden Birisine Emanet Ediyoruz'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Aday gösterildiği gün ve görev yaparken herkes partili olur diyen Özel, “Önemli olan görevi bırakırken, görevi emanet ederken biraz önce dediği gibi, ‘hayatımın son gününe kadar bu parti için çalışacağım’ demek her türlü takdirin üzerindedir. Çok teşekkür ediyorum başkanım. Çok teşekkür ediyorum. Görevi teslim ettiği arkadaşımız Mustafa Turan. Tam 10 yıldır belediyecilik deneyimi var. 20 yıldır kooperatifçilik deneyimi var. Hayvancılığı biliyor. Çiftçiliği biliyor. Topraktan geliyor ve yaptığı işi sizin ekmeğinizi kazandığınız işi yapa yapa gelmiş, sizin gibi alnının terini toprağa damlatan o topraktan bereket fışkırtan, çoluğunun çocuğunun rızkını, o bereketle kazanmaya çalışan haramdan ve yalandan korkan güzel insanlarla aynı coğrafyanın insanı. Ödemişi sizden birisine emanet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'Madden ve Manen Ödemiş'in Yanında Olacağız'

Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya ve kadın emeğine önem vereceğini belirten Özel, “Bunu önceki dönem başkanlarımız büyük bir başarıyla başlattılar, yürüttüler. Şimdi de bu emanet Cemil Tugay'a ait. Cemil Tugay, Ödemiş çiftçisine madden ve manen sahip çıkacak gönlü de burada olacak. Kendi de burada olacak. Ödemiş'i hiç yalnız bırakmayacak. Mustafa Turan'la el ele kol kola burada ne sorun varsa İzmir Büyükşehir Belediyesinin imkanlarının yetiştiği yerde Büyükşehir Belediyesiyle, yetişemediği yerde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin nerede bir gücü, nerede bir etkisi, nerede bir yetkisi varsa hepsini Ödemiş'in emrine sunmaya hazırız ve kararlıyız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan