CHP'nin gündemde olan İzmir'in Karaburun ilçesinde belediye başkan adayı olarak gösterdiği Nurşen Balcı'nın yerine mevcut başkan İlkay Girgin Erdoğan ile yola devam etme kararı alındı. CHP tarafından aday gösterilen Balcı, daha önce partililer tarafından 'ithal aday' eleştirileriyle protesto edilmişti. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Karaburun Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Nurşen Balcı, daha önce partililer tarafından 'ithal aday' eleştirileriyle protesto edilmişti. Söz konusu ilçede adaylık konusu, CHP tarafından yeniden ele alındı.

Karaburun Mevcut Başkan İle Yoluna Devam Edecek

Bugün gerçekleşecek ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılacağı aday tanıtım toplantısı öncesi, önemli bir gelişme yaşandı. Aday gösterilen Nurşen Balcı yerine, mevcut Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın yeniden aday olarak gösterileceği öğrenildi. Kararın her iki tarafa da tebliğ edildiği aktarıldı.

CHP İzmir'de, Çiğli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Uygar Erdoğan'ın da adaylığı iptal edilmiş, kendisinin yerine Onur Emrah Yıldız'ın aday olduğu açıklanmıştı.

Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti Torbalı'da evlat cinneti: Anne ve babasını vurdu, sonra intihar etti

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan