Selçuk'ta Salça Zamanı Başladı Selçuk'ta Salça Zamanı Başladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) aldığı önemli bir kararla Çeşme'ye ilk kez Ağır Ceza Mahkemesi kuruldu. Bu sayede yargının etkinliği ve verimliliği artırılarak Çeşme ve çevresindeki adalet arayanlara daha hızlı ve kolay erişim sağlanması hedefleniyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Coğrafi durum, yargı çevreleri ve iş yükü dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun olumlu görüşleri ile birlikte, Adli ve İdari Yargı 2024 yılı Ana Kararnamesi'ne göre; Çeşme, Dörtyol, Milas, Polatlı, Birecik, Ergani ve Reyhanlı ilçelerine ilk kez Ağır Ceza Mahkemesi kurularak faaliyete geçirilmesi planlandı. Bu ilçelere Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ataması yapıldı. Çeşme Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve üyeleri de atandı. Çeşme Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ise Emre Erdemir oldu.

Bakan Tunç'tan "Hayırlı olsun" mesajı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından kararnameyle ilgili şu açıklamayı yaptı:
"HSK Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamesi çalışmalarını tamamladık. Kararname, HSK internet sitemizde (http://hsk.gov.tr) birazdan yayımlanacak. Yeni görev yerlerine atanan hakim ve Cumhuriyet Savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda başarılar diliyorum. Kararname, hakim ve savcılarımız ile aileleri, yargı camiamız ve ülkemiz için hayırlı olsun.''

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan