İzmir'in gözde tatil beldesi Çeşme, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde rekor kırdı. 14 Haziran Cuma günü başlayan ve 23 Haziran Pazar günü sona eren bayram tatilinde Çeşme'ye 288 bin 615 araç giriş yaptı. Bu sayı, önceki yıllara göre önemli bir artış gösteriyor.

İzmir'in Seçil Erzan'ı Tutuklandı İzmir'in Seçil Erzan'ı Tutuklandı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Turizmin gözbebeği Çeşme'de, 9 günlük bayram tatilinde oteller yüzde 100 doluluğa ulaşırken, nüfus da 1 milyona dayandı. Hava sıcaklıklarının da yüksek olması nedeniyle Çeşme Belediyesi tarafından ücretsiz işletilen Mavi Bayraklı Ilıca Plajı başta olmak üzere doldu taştı.

Turizmde markalaşan Alaçatı, bu bayram tatilinde de en çok tercih edilen belde oldu. Alaçatı'nın tarih kokan sokaklarında insan seli yaşandı. Öte yandan bayram tatili boyunca Çeşme'ye giriş çıkış yapan araç sayısı da belli oldu. Edinilen bilgiye göre; 14 Haziran Cuma gününden 23 Haziran Pazar günü gece yarısına kadar 288 bin 615 araç, Alaçatı ve Çeşme otoyol gişelerinden Çeşme'ye giriş yaparken, 244 bin 704 araç da çıkış yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi