Çeşme'de turizm hareketliliğinin başlamasıyla ilgili bilgi veren ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Biner Tuğgan, bayram tatilinin uzun olmasının ve okullardaki ara tatilin aynı döneme denk gelmesinin doluluklara ciddi katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olmasının da tatilcileri sahil kasabalarına çektiğini ifade etti. 

Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Karabağlar'da yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Tuğgan, Alaçatı Ot Festivali etkinliğinin de beklendiğini ve yaz tatili için erken rezervasyonların devam ettiğini söylerken, 2023 yılının 2024'ten daha iyi geçeceğini öngördüklerini ve erken rezervasyonların bunu işaret ettiğini belirtti.

Erken Rezervasyonlar 2023'e Göre 3 Kat Arttı

Sezon ile ilgili beklentilerini de açıklayan Belge, "Bayram ve Alaçatı Ot Festivali'nden sonra sezonun başlamış olacağını düşünüyorum. Haziran'da okulların kapanmasıyla yoğunluk daha da artacak. Erken rezervasyonlara baktığımızda geçen yıla göre neredeyse 3 kat arttı. Bu da 2024 sezonunun nasıl geçeceği konusunda gösterge oluyor" diye belirtti.

Her Bütçeye Göre Otel Var

Çeşme'nin pahalı olduğu algısının doğru olmadığını söyleyen Belge, "Çeşme pahalı değil. Çeşme'de her keseye uygun oteller var. Her keseye uygun restoranlar var. İnsanlar 1 yıldızlı otele de gitse, 5 yıldızlı otele de gitse, pansiyona da gitse, Çeşme'de sürekli denetimler olduğu için tertemiz ve iyi hizmet veren otellerle karşılaşır. Bunun için misafirlerimiz, hiç çekinmeden Çeşme'ye gelebilirler. Tabi acenteler konusunda çok dikkatli olsunlar. Sahte siteler çıkıyor. Paralarını kaptırmasınlar. Buna çok dikkat etmek gerekiyor" diye uyardı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan