Selçuk'ta Salça Zamanı Başladı Selçuk'ta Salça Zamanı Başladı

Çeşme Belediyesi Trafik Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen programda, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan trafik ekipleri tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı bilgiler aktarıldı.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Dokumacı ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yavuz Yaşar'ın da katıldığı etkinlikte öğrenciler, özel olarak hazırlanmış çizgi filmler izleyerek ve akülü araçlar kullanarak trafik kuralları hakkında bilgi edindiler. Trafik işaretleri ve levhalar hakkında da bilgi alan öğrenciler, sanal gözlük kullanarak alkollü bir sürücünün görüş ve davranış bozukluğunu deneyimlediler.

Eğitimin Küçük Yaşta Alınması Önemli

Öğrencilerin büyük ilgi duydukları etkinlik hakkında bir açıklama yapan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, "Trafik Eğitim Haftası nedeniyle ilkokul ve ortaokuldan öğrencilerimiz, jandarmamız ve emniyet teşkilatımızdaki trafik polisleri eşliğinde, trafikteki uyulması gereken kurallar, yapılması gereken hareketlerin neler olması gerektiği konusunda, Trafik Eğitim Tesisleri'nde, uygulamalı olarak eğitim alıyorlar. Bu hafta içerisinde birçok okulumuzun buraya gelmesini planlıyoruz. 'Ağaç yaşken eğilir' anlayışıyla saygılı ve düzgün bir eğitimin küçük yaşta alınmasının önemini biliyoruz. Çocuklara bu eğitimi düzenli olarak veriyoruz" dedi.

'Çocuklar, Trafik Kuralları ile İlgili Uyarıcı Olacaklar'

Öğrencilere uygulamalı farkındalık eğitimi verildiğini belirten Kaymakam Maraşlı, "Ayrıca jandarmamızın hizmetleri ile ilgili bilgi ediniyorlar. Aynı zamanda çocuklara düdük de dağıtılacak. Annelerinin veya babalarının yaptığı trafikte olmaması gereken hareketlerini uyaracaklar. Çocuklarımız birçok şeyin farkındalar. Hızlı gitmenin, emniyet kemeri takmamanın, araç kullanırken telefonla konuşmanın ne kadar tehlikeli olduğunun farkındalar. Çocuklarla sohbet ettiğimde bunları gördüm. Çocukların uyarıcı olabileceğini düşünüyorum. Verimli bir hafta olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan