Salomon Çeşme Yarı Maratonu, Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi'nin ev sahipliğinde 21 ülkeden bin 745 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Maratonun 21K parkurunda erkeklerde birinci olan isim Üzeyir Söylemez olurken, kadınlarda birincilik İpek Öztosun'un oldu. 10K parkurunda ise erkeklerde birincilik Bedri Şimşek'e, kadınlarda ise Özlem Işık'a ait.

Argeus Travel & Events tarafından organize edilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi'nin katkılarıyla yapılan Çeşme Yarı Maratonu'nda toplamda 473 sporcu 21K yarışına, 10K yarışına ise bin 272 sporcu katıldı.

Göztepe, Anthony Dennis ile yeni sözleşme imzaladı Göztepe, Anthony Dennis ile yeni sözleşme imzaladı

21K’da Dereceye Girenler;

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Çeşme Yarı Maratonu’nun 21K’lık parkurunda dereceye giren isimler belli oldu. Erkeklerde 1:09.33 derece elde eden Üzeyir Söylemez, birinci sıraya adını yazdırdı. İkinci 1:13.27’lik derecesiyle Kamil İnak olurken, üçüncülüğü ise 1:16.31 derecesiyle Ahmet Bayram aldı.

Kadınlarda da 1:29.29 ile İpek Öztosun birinciliği kazandı. 1:31.20 derece elde eden Beyza Güzel ikinci, 1:33.02’yle Fatma Taş da üçüncü oldu.

10K’da Dereceye Girenler;

Yarışın bir diğer parkuru olan 10K’da ise erkeklerde birinciliğe 34.31 derecesiyle Bedri Şimşek adını yazdırdı. İkinci 35.24 derece elde eden Kaan Miyazaki Öztürk olurken, üçüncülük kürsüsüne 35.57 derecesiyle Osman Erkam Şafak yerleşti.

Kadınlarda; 40.17’yle Özlem Işık birinci, 40.56 derecesiyle Elif Güldiken ikinci, 41.56 alan Aysel Yalaç Dolay da üçüncü basamakta kendine yer buldu.

Çeşme Yarı Maratonu'nda Sürpriz Evlilik Teklifi

Çeşme Yarı Maratonu 10K parkurunda Alaçatı’dan verilen start sonrasında Çeşme Merkez’de sporcular finiş gördü. Yarış sonunda ise sürpriz evlilik teklifi gerçekleşti. Emre Sobacı, kız arkadaşı Özlem Dağcı’ya finişi geçtikten sonra evlilik teklifinde bulundu. Özlem Dağcı, duygulu anlar yaşarken, teklifi de kabul etti. Sporu seven iki kişi olarak organizasyonda yer aldıklarını dile getiren çift, çok heyecanlı anlar yaşadıklarını belirtti. Diğer yarışçılar da çiftin mutluluğuna alkışlarla ortak oldu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan