Çeşme Ulusoy Denizcilik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Sınırların Ötesinde: İnsanlar" adlı etkileyici bir Erasmus projesine imza attı. Bu proje kapsamında Fransa koordinatörlüğünde Romanya, Portekiz, İtalya ve Letonya'dan 5 lise ile ortaklık kurarak uluslararası iş birliğini güçlendiriyor.

Projenin amacı, sadece katılımcı öğrencilerle sınırlı kalmayıp tüm ilgili okulları ve yerel/uluslararası ağları da kapsayarak geniş bir etki yaratmak. En az üç yıl boyunca devam edecek bu projede, öğrencilerin özerklik ve sorumluluk duygularını geliştirerek gelecekteki kariyerlerine hazırlanmaları hedefleniyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Proje ile ilgili yapılan açıklamada, "Ortağı olduğumuz projede amaçlanan, sadece doğrudan katılımcı lise öğrencilerinin değil, tüm ilgili okulların ve hatta yerel veya uluslararası ağların etkilenmesini sağlamaktır. Bu, en az üç tam okul yılı boyunca sürecek ve öğrencilerin özerkliklerini ve sorumluluklarını teşvik ederek kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlamaktadır. Proje aynı zamanda iklim değişikliğiyle bağlantılı endişelere yanıt verirken, öğrenciler arasında özgürlük ve dayanışmayı teşvik etmeyi ve bilimsel bir kültür geliştirmeyi hedefler" denildi.

Selçuk'ta halk oyunlarına ilgi artıyor: Gençler kültürümüzü yaşatıyor Selçuk'ta halk oyunlarına ilgi artıyor: Gençler kültürümüzü yaşatıyor

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan