İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Ramazan Bayramı'nda Kınık ziyareti sırasında duyma problemi olan 86 yaşındaki Cemil Merttürk ile karşılaştı. Merttürk'ün rahatsızlığına dikkat eden Başkan Tugay, onun tedavi edilmesi için harekete geçti. Merttürk, evinden alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'ne getirildi. Burada kulak, göz ve genel muayenesi yapılan Merttürk, ilerleyen haftalarda tekrar hastaneye gelerek kontrolleri için takip edilecek. 

Bir Sonraki Muayene İçin Tarih Verildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Cemil Merttürk, ilk olarak Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Sabit Oğuz tarafından muayene edildi ve kulağı temizlendi. Enfeksiyon için ilaç yazılan Merttürk’e daha sonra uzman doktor Hidayet Burcu Aydemir tarafından göz muayenesi yapıldı ve yakını görmesini sağlayacak gözlük reçetesi yazıldı. Merttürk’ün genel tetkikleri de Eşrefpaşa Hastanesi’nde tamamlanarak bir sonraki muayene için ise 30 Nisan tarihi verildi.

Her İki Kulağındaki Enfeksiyon Tedavi Edilecek 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Gaffar Karadoğan, “Öncelikle kulak kurun boğaz hekimimiz tarafından muayene edildi. Kulağında çınlama ve işitme cihazından cızırtı gelmesi gibi yakınması vardı. Her iki kulağında enfeksiyon tespit edildi, kulak kiri (buşon) nedeniyle kulaklarına yıkama yapıldı. Enfeksiyon tedavisinin ardından tekrar işitme cihazı açısından değerlendirilecek. Aynı zamanda gırtlak kısmında, nefes borusu olarak da adlandırılan trakeada nefes alması için kanülü olması gereken bir hasta. Gümüş kanül temin edip oraya yerleştireceğiz. Gözle ilgili de yaşa bağlı oluşan sarı noktalarla birlikte daha önce olduğu katarakt ameliyatına ait merceklerin sağlam ve yerinde olduğu tespit edildi. Yakını görme konusunda gözlüğe ihtiyacı olduğu için bu konuda da bir tedavi yapıldı” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan